За поправку РТГ апарата 12,6 милиона динара ПДФ Штампа Ел. пошта
среда, 10 август 2016 16:39

Покрајинска влада је на данашњој седници, којој је председавао потпредседник Ђорђе Милићевић, донела решење да се из текуће буџетске резерве усмери 12,6 милиона динара Клиничком центру Војводине, за финансирање хитне поправке РТГ апарата.

"Наиме, уштедама и рационалним понашањем у протеклих месец и по дана, Покрајинска влада је успела да обезбеди уштеде на одређеним позицијама. Тиме су обезбеђена и финансијска средства у износу од 12,6 милиона динара, који ће бити искоришћени за хитну поправку РТГ апарата у Клиничком центру Војводине. Тај апарат није у функцији од септембра прошле године што је знатно успорило процес дијагностике. Очекује се да ће РТГ апарат бити поправљен у најкраћем року, чиме ће се знатно унапредити рад Ургентног центра и смањити период чекања на дијагностику", саопштено је из Покрајинске владе.

Утврђен је и текст предлога споразума о сарадњи између АП Војводине и Алматинског региона у Казахстану. Тиме је покренут поступак успостављања сарадње двају региона у области трговине, привреде, науке, технологије, те у области културе, образовања, хуманитарних активности и друго.